Copyright 2024 - Djomo Gangkar

Vítejte na stánkách chovatelské stanice Djomo Gangkar

Název DJOMO GANGKAR v překladu znamená vládkyně bílých plání, nežijeme však v horách, ale v současné době v Polabí a Pojizeří. V malebné vesničce Mečeříž, nedaleko Benátek nad Jizerou, z Prahy směrem na Mladou Boleslav.

Dneska smečka bydlí v domečku se zahrádkou a je jí tu dobře. Pesani mají možnost výběhu na zahradě v mé přítomnosti, ale stejně nejraději sdílejí místo, kde jsem já. Dá se říci, že mají „luxusní psí boudu“, kde žijí s paničkou a jejími dalším obyvateli – což jsou exotičtí hlodavci (např. africké minimyšky), vakoveverkami, plšíky africkými, papoušky aratingy zlatými.

Pro tibetské teriéry je to přesně to pravé - jsou průvodci životem. Tak, jak jim je odpradávna předurčeno. A štěňata? Samozřejmě vyrůstají doma s celou smečkou. Tím jim je dána maximální možnost socializace.

Samozřejmostí je i to, že všichni mají nejlepší veterinární péči. Štěňata před předáním novému majiteli jsou odčervena, řádně očkována, očipována a zařazena do národního registru čipovaných zvířat. S pozdravem "Mír všem pejskům světa" zdravíme všechny milovníky zvířátek a přírody.

Lord Byron

Když pyšný lidský syn se pod zem vrací, v němž svět, krom jména, sotva něco ztrácí, tu sochař v pompě smutku objednaný říkáním zdobí hrobku bez příhany - když dílo skončí, nápis je tam vryt, ne čím byl mrtvý, ale čím měl být.

Však chudák pes, v životě přítel pravý, jenž první vítá, brání do únavy, jenž celým srdcem patří pánu svému, bojuje, žije, dýchá jenom jemu, má po smrti být odklizen jak cár, že pro nebe prý nemá duše dar - zatímco člověk, hmyz ten, tvrdí směle, že jenom jemu patří nebe celé.

Ach, člověče, ty, jehož chvíle zkosí, ponížen otroctvím a zkažen mocí, kdo zná tě dobře, odpor popadne ho, ty bídná hrstko prachu oživlého! Tvá láska smilstvo, věrnost prázdný sen, tvůj úsměv léčka, slovo podvod jen. Zlý od přírody, šlechtic leda rodem, ani té dobré šelmy nejsi hoden!

Vy, kdo ten prostý kámen uvidíte, jděte svou cestou, truchlit nemusíte. Já jen, kde leží, vyznačit jsem chtěl, nejlepší přítel, kterého jsem měl.

f t g